Známe nové mistry ČR!

Novými mistry ČR ve freestylu se v neděli 10. září stali Joanna Korbal s Navi. Titul v SuperPro Toss&Fetch rovněž míří do Polska zásluhou Kaśky Krzewiny a Absintha. V doplňkových disciplínách uspěl v sobotu Pavel Jouza s Taffym v dogdartbee a v neděli Julia Zaborowska s Effectem v paralelním timetrialu.

Skvěle obsazené mistrovství ČR za nádherného počasí nabídlo v královédvorském areálu Nový svět dramatickou podívanou a velmi kvalitní výkony na všech hřištích. O novém mistrovi ČR ve freestylu rozhodly necelé dvě desetiny bodu, o které získala u mezinárodní sestavy rozhodčích víc Joanna Korbal s Navi před izraelským týmem Jacob Gadasi + Dusty. Třetí příčku s jen nepatrnou ztrátou obsadila Veronika Urbášková s Lumini. Za zmínku stojí i unikátní výkon Itala Simone Villaniho s Kevlarem, kteří v obou freestylových kolech dosáhli stoprocentního execution, když Kevlar vždy chytil všech 22 hozených disků.

V SPTF se prosadila Kaśka Krzewina s Absinthem, když z vedoucí pozice po prvním kole odrazila útok Veroniky Urbáškové s Lumini a Anny Radomské s Oxxem a obě konkurentky porazila nejtěsnějším možným rozdílem půl bodu. O druhé příčce tedy rozhodoval až rozhoz a v něm měla pevnější nervy Veronika Urbášková, když na pětku soupeřky dokázala odpovědět stejně a pak další suverénní pětkou využila slabší chvilku druhého týmu.

V doplňkových nemistrovských disciplínách se také českým týmům zadařilo. Favorizovaný Pavel Jouza podle předpokladů ovládl dogdartbee, když s Taffym vyhrál a s Baylim skončil druhý. Třetí skončila Nikol Vízková s Arčou.

Nedělní paralelní timetrial se stal kořistí Julie Zaborowské s Effectem, která v dramatickém finále play off porazila 2:1 Pavla Jouzu s Taffym. Třetí skončila vítězka kvalifikace Magda Cholewicka s Flurry, která v duelu zklamaných semifinalistů předběhla Simona Villaniho s Trouble.

Děkujeme účastníkům za férové soupeření a výborné výkony, rozhodčím a pomocníkům za hladký průběh a všem za báječnou kamarádskou atmosféru, ve které se třídenní boje o nejcennější české trofeje odehrávaly. Poděkování patří i sponzorům – hlavnímu sponzorovi, firmě Brit, a partnerům závodů Lucy&Yv – výroba na míru, Dogres, DoggyRade, PHysio – Markéta Urbášková, Wirbelwind a CzechBlack, kteří dodali hodnotné ceny i pozornosti do uvítacích balíčků pro účastníky. A velký hold patří i neúnavnému „dýdžejovi“ Martinovi!