Mistrovství světa USDDN

Ačkoli v dogfrisbee lze závodit podle různých pravidel, pravidla USDDN, podle kterých se v závodí i v ČR, jsou rok od roku rozšířenější. USDDN World Finals neboli USDDN Mistrovství světa má ze sportovního hlediska jednoznačně nejvyšší úroveň, a proto právě na tuto akci vyráží od sezóny 2010 každý rok také česká výprava.

Mistrovství světa USDDN je, na rozdíl od ME, závod s nutnou kvalifikací. Právo startu na této akci si tak závodníci musejí vyházet na některém z Qualifierů, které se v průběhu každé sezóny pořádají po celém světě.

Mistrovství světa USDDN probíhá tradičně v USA, kolébce dogfrisbee. Milníkem v tomto ohledu bude rok 2021. Díky mohutnému rozvoji dogfrisbee v Evropě se v tento rok MS poprvé v historii USDDN přestěhuje právě na Starý kontinent.

Během let se českým týmům podařilo zapsat se do historie šampionátu. Ze soutěžního hlediska je zatím nejvýznamnějším úspěchem titul Mistryň světa v SMD Lucie Schönové s Dixi z roku 2011. Nejlépe umístěným freestylovým týmem je od roku 2017 Michaela Andrová s Kim, které obsadily 4. místo. Čeští hráči si ale mimo výborných umístění odvezli také nespočet speciálních ocenění: Nejlepší show (Favorite Entertainer), Celkově nejoblíbenější tým (Favorite All Around Team) a dva roky po sobě jelo do ČR také ocenění za tým, který nejvíce podporuje ostatní (Favorite Supporting Team) a za hráče, který je velkým přínosem pro sport a USDDN (Rush To Excellence).

Celkovou kvalitu českého frisbee pak podtrhuje skutečnost, že právě český rozhodčí se stal vůbec prvním ne-americkým rozhodčím v pozici “Headjudge” pro Freestyle – Veronika Urbášková v letech 2014-2016.

mistrovství světa 2019

Cartersville, Georgia, USA, 2. – 3. 11.

 

Na letošní cestu do USA vyrazilo 6 týmů. 

Alena Smolíková + Kira, Martin Lev + Erzo, Michaela Andrová + Kim, Radka Tihelková + Jassie, Veronika Urbášková + Sushi, Zuzana Jahodová + Kiwi.

Českou partu ještě pak doplňuje Patrik Szöcs ze slovenska. Tuto Česko-Slovenskou párty za velkou louží můžete sledovat na naší FB události.

mistrovství světa 2018

Cartersville, Georgia, USA, 

Na cestu do Ameriky vyrazili Alena Smolíková, Michaela Andrová, Radka Tihelková a Martin Lev. K českým závodníkům se přidali naši slovenští „bratia a sestry“ Patrik Szöcs a Katka Smutná. 

Pro toto mistrovství sháníme informace. 

mistrovství světa 2017

Cartersville, Georgia, USA

Po dlouhé době opět zacinkal kov na Mistrovství Světa v USDDN pro česko-moravskou výpravu. Postarala se o to Míša Andrová s Kimkou, kterým tímto moc gratulujeme.

Míša v disciplíně SPTF obsadila třetí místo a od stříbrné pozice ji dělil jeden hod. Měla totiž shodný počet bodů jako Tracy Custer, a musela jít na rozhoz. Zatím nevíme jak to probíhalo (nemáme informace), ale jedno je jisté…. byl z toho bronz!! 🙂

Ke skvělému 3. místu ještě Míša obsadila celkově 4. místo ve freestyle, což je i dosavadní nejlepší umístění českého hráče. (na druhém místě sice skončila Lucka Hirai Plevová, ale ta závodí za Japonsko)

Svými výkony okouzlily i zbylé dvě účastnice české „repre“ Alena s Jerry (16.) a Verča s Filé (32.).

Holky děkujeme vám za reprezentaci.

 

mistrovství světa 2016

Cartersville, Georgia, USA

Tento ročník USDDN Disc Dog World Finals, jak je v originále nazýván, byl především věnován vzpomínce na největší osobnost amerického a světového dogfrisbee. Doslova několik týdnů před začátkem mistrovství odešla navždy legenda dogfrisbee Melissa Heeter. Jen díky ní se mohly každoročně setkávat týmy z celého světa neboť to byla právě ona, kdo se o vznik šampionátu zasloužil a kdo jeho každoroční přípravě obětoval hodiny a hodiny svého drahoceného času.  

Na soutěž vyrazily z České republiky pouze 3 závodnice a jedna rozhodčí. Sestavu tvořily: Alena Smolíková a Jerry, Michaela Andrová a Kimka a Pavla Hejralová s Cawickem. Roli rozhodčí opět přijala Veronika Urbášková. Holky byly zároveň jediné tři reprezentatnky ze „starého kontinentu“ neboť ostatní evropské týmy na MS nedorazily.

A jak holky dopadly?
Jedním slovem SKVĚLE! Nejlépe si z celé výpravy vedla Míša, která se vešla do TOP 10 a Aleně s Jerry chybělo jen málo a onu TOP 10 by uzavřeli. I tak jejich 11. místo je skvělý úspěch. Pavla s Cawickem se po skvělém 2. freestylovém kole posunuli z 25 místa na konečné 20. 

V SPTF závodily pouze Míša a Alena a vedly si také dobře.

Freestyle OPEN

8. Michaela Andrová a Kim

11. Alena Smolíková a Jerry

20. Pavla Hejralová a Cawick

SuperPro Toss & Fetch

9. Alena Smolíková a Jerry

15. Michaela Andrová a Kim

mistrovství světa 2014

Cartersville, Georgia, USA

Na ročník 2014 vyrazila zatím nejpočetnější česká, potažmo česko-slovenská, výprava. V silné konkurenci 71 týmů, což dle mínění pravidelných účastníků je jedna z největších za celou dobu konání MS, si naše holky vedly úžasně.

Česko-slovenská výprava na MS 2014 zkártka zabodovala a ukázala všem, jak skvělé týmy se v Evropě vyskytují. Nejlepším českým freestylovým umístěním a zároveň nejlepším (zcela) evropským výkonem (na 6. místě skončila Lucka Plevová s Rayem žijící v Japonsku) se může pro letošní rok pyšnit Alča Smolíková s Jerry, které skončily na 8. místě z 71 týmů!!! Alča s Jerry navíc mimo výborného umístění získaly také cenu pro Celkově nejoblíbenější tým celého MS.

V top 15 navíc skončily ještě 14. Míša Andrová s Kim (jejich první start na MS!!!) a 13. Lucka Schönová s Dixi. 

Letošní konkurence ve freestylu byla skutečně veliká, což umístěním našich holek dodává ještě větší „lesk“.

Nemůžeme ale opomenout ani ostatní reprezentantky: Iveta Chomátová s Beri byly kandidátky na cenu pro Nejlepšího baviče (ocenění nakonec dostala Sachiko Tachibana z Japonska). A ačkoli nejmladší členky výpravy – Kristýna Nosková s Mejzou, Kristýna Kvapilová s Charliem a Terka Brožková s Lotkou – se umístěním mezi nejlepší týmy nedostaly, udělaly svými výkony na americké i asijské frisbee hráče ohromný dojem. 

Slovenská část výpravy – Patrik Szöcs a Darty – zazářila v SMD. Pánové skončili o půl bodu na dělené 4. pozici. Tato dvojice byla historicky prvním slovenským týmem, který se kdy MS účastnil!!!

Velké díky patří také psychické opoře přímo na místě – Lence Bilíkové a Tereze Chvojkové. 


Holky a Patriku, děkujeme za příkladnou reprezentaci. 

JSME NA VÁS PYŠNÍ.

Seznam českých týmů reprezentujících Českou republiku: 

  • Lucka Shcönová a Dixi – Freestyle a Super Minidistance
  • Alena Smolíková a Jerry – Freestyle 
  • Míša Andrová a Annakim – Freestyle a Super Minidistance
  • Terka Brožková a Lotrajda – Freestyle a Super Minidistance
  • Kristýna Kvapilová a Charlie – Freestyle a Super Minidistance
  • Kristýna Nosková a Mejza – Freestyle a Super Minidistance
  • Iveta Chomátová a Beri – Freestyle a Super Minidistance